robotyka

(listopad 2023) Klasa 6b przy pracy z Lego Spike Prime.


Jak pracować z Ozobotem?

Genibot - jak się bawić?
LEGO Mindstorms - jak zacząć?

(25 i 26 maja 2018)
Przygotowujemy się do prowadzenia zajęć z zestawem SAM Labs w pełnych klasach i już dzielimy się swoją wiedzą z innymi nauczycielami. Przeprowadziliśmy (Paweł Hommel i Krystyna Kolendo-Dzięgielewska) warsztaty dla nauczycieli podczas konferencji Majowe Mrozy w Warszawie.
(poniżej) Pan Paweł przygotowuje salę na warsztat (w OEIiZK w Warszawie), a w przerwie między zajęciami prowadzi rozmowy nt. druku 3D.

Zestaw SAM Labs składa się z bezprzewodowych klocków, które można programować.
(poniżej) Jeszcze nie jesteśmy "sparowani", ale zaraz wykonamy to co na schemacie. Wiecie co to będzie?


(28 maja 2018) #Superkoderzy
Otrzymaliśmy informację, że nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu #SuperKoderzy. Projekt będzie realizował od września 2018 Pan Marcin Bildziuk na zajęciach techniki.


Od początku szkoły robotyka była dostępna dla całych klas (na wybranych rocznikach) i były to zajęcia z zestawami LEGO Mindstorms i LEGO WeDo. Od dwóch lat dzieci mają dostęp (w małych grupach) do Ozobotów, a także do Dash@Dot. Przez ostatni rok zrobiliśmy przegląd robotów, które warto zakupić dla szkoły i wybór padł na ... zestaw SAM Labs. Nie robot, ale rozwija umiejętności z grupy STEAM i dlatego warto się nim zająć. Po drodze zachwycaliśmy się microbitem i w czasie ferii zimowych prawie 50 uczniów poznało tę płytkę do programowania.